Úvod   |  Kontakty   |  B. Braun ve světě
B. Braun Avitum Česká republika
 
Úvod > Péče o pacienta > Aktivní život pacientů

Aktivní život s dialýzou

Základní směr řady našich činností určuje kvalita života našich pacientů. Vnímáme ji a děláme pro ni vždy něco navíc.

Vše, co děláme v rámci naší péče o pacienty, má za cíl umožnit jim i přes jejich onemocnění žít co nejdéle zcela plnohodnotný život v blízkosti rodiny a přátel.

Diskutujte a poraďte se

Provozujeme síť dialyzačních středisek, jejíž součástí jsou i nefrologické ambulance, kde je pacient vyšetřen a získá praktické rady užitečné pro další léčbu. Jsme generální partner pacientského webuwww.ledviny.cz . Komunitní portál obsahuje detailní informace o zdravých i nemocných ledvinách, o dialýze a prostřednictvím poradny se můžete obrátit na kvalifikované odborníky. 

Komfort během dialýzy

Dialyzační sály poskytují pacientům maximální komfort, jsou vybavené polohovatelnými křesly a lůžky. Během léčebné procedury mohou pacienti sledovat televizi nebo video, poslouchat rádio, k dispozici mají časopisy a noviny. Standardní službou je u nás občerstvení - káva, čaj, chutná a zdravá svačina.

Nebojte se cestovat

Každý občas potřebuje odpočinek a pacienti s chronickým onemocněním ledvin nejsou výjimkou. V rámci programu prázdninových dialýz mohou naši klienti volně cestovat i do zahraničí. Díky zázemí mezinárodního koncernu B. Braun jim plnohodnotnou péči poskytne jakékoliv dialyzační středisko B. Braun Avitum na světě.

Podporujeme sportovce

Podporujeme Sportovní klub dialyzovaných a transplantovaných i další komunitní aktivity, které umožňují pacientům sdílet zkušenosti, rady nebo zkrátka jen nabídnout společnost někoho blízkého.

Slovník pojmů

Každá nemoc se překonává snadněji, pokud znáte svůj zdravotní stav anebo rozumíte tomu, co se v těle nemocného odehrává. Pomůžeme vám s pochopením základních pojmů tak, aby byl život s náhradou ledvin pro vás nebo vaše blízké jednodušší. Narazíte-li během vyšetření nebo léčby na neznámé pojmy, neváhejte se zeptat nebo se podívejte do našeho slovníku.

Ozdravujeme životní prostředí

Záleží nám na úrovni životního prostředí v okolí dialyzačních středisek. Za aktivní účasti personálu a pacientů ve spolupráci s občanským sdružením Čmelák zkrášlujeme a ozdravujeme areály nemocnic vysázením stromů.

 

 


Čtěte také
Brožury pro pacienty - dialýza, pitný režim pacienta, dietní doporučení, péče o cévní přístup, užitečné tipy pacientům ke stažení v PDF
Rady a tipy pacientům
Dialyzační střediska
Časopis Dialog - časopis nejen pro dialyzované pacienty