Úvod   |  Kontakty   |  B. Braun ve světě
B. Braun Avitum Česká republika
 
Úvod > Péče o pacienta > Rady a tipy pacientům

Rady a tipy pacientům

Záleží nám na kvalitě života dialyzovaných pacientů. Rádi vám poradíme, jak přizpůsobit životosprávu během léčby.

Dietní doporučení se liší podle stupně selhání ledvin a metody léčby. Adekvátní výživa je velmi důležitá a musí být nedílnou součástí léčby spolu s dialýzou a léčebnými přípravky. Dialyzovaný pacient by měl dodržovat doporučení od lékaře nebo nutričního terapeuta. Ten vypočítá a navrhne optimální stravovací plán.

U onemocnění ledvin je důležité dbát na dostatečný příjem některých látek (např. bílkovin) a naopak některé látky je nutné výrazně omezit (sodík, fosfor, draslík).  Ve všech dialyzačních střediscích B. Braun Avitum dostávají pacienti občerstvení, které plně respektuje veškerá dietní doporučení.

Další užitečné informace, rady a tipy pro pacienty s onemocněním ledvin naleznete na speciálním portálu Ledviny.cz

Prevence onemocnění ledvin

Selhávání ledvin obvykle pacient nepociťuje. Některé příznaky se objeví až v pokročilém stadiu onemocnění. Proto jsou preventivní vyšetření ledvin velmi důležité. Primář dialyzačního střediska B. Braun Avitum Bulovka a Černý Most v Praze MUDr. Vladimír Vojanec hovoří o prevenci a příznacích onemocnění ledvin. 


Životospráva
Transplantace a dárcovství ledvin

Prof. MUDr. Ondřej Viklický, CSc., přednosta Kliniky nefrologie v IKEM v Praze, hovoří o dárcovství a transplantaci ledvin.


Čtěte také:
Brožury pro pacienty - dialýza, pitný režim, dieta, životospráva, péče o cévní přístup, tipy pro dialyzované pacienty ke stažení v PDF
Časopis Dialog - časopis nejen pro dialyzované paciety
Dialyzační střediska v České republice